
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KO-CAP® T540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 4 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 40mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 64 |
Current price of T540D337K004DH8505WAFL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
CAP TANT POLY 100UF 2.5V 1411
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
IC GATE AND 4CH 2-INP 14TSSOP
CIR BRKR MAG-HYDR