
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T550 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 75 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 110mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.279" Dia x 0.650" L (7.09mm x 16.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 40 |
Current price of T550B756M075BH4251 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 1000UF 2.5V 2917
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 28V 150W
DC DC CONVERTER 15V 100W