
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TCJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.8 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 120mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TCJD685M050R0120E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
CAP TANT POLY 47UF 20V 2917
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 2917
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
M32X1.5 MULTI CABLE CORD GRIP