0201ZJ110FBWTR
Description
CAP THIN FILM 11PF 10V 0201
Catalog
Thin Film Capacitors
DataSheet
0201ZJ110FBWTR PDF
Type Description
Series:Accu-P®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:11 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:10 V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:RF, High Q, Low Loss
Size / Dimension:0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Height - Seated (Max):0.011" (0.28mm)