HTC1005-1E-8R2-J-L5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
Description
CAP THIN FILM 8.2PF 25V 0402
Catalog
Thin Film Capacitors
DataSheet
HTC1005-1E-8R2-J-L5 PDF
Type Description
Series:HTC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:8.2 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25 V
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Features:General Purpose
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)