
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08055J2R0BAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 12PF 50V 0805
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0805
CAP THIN FILM 22PF 50V 0805
CAP CER 3900PF 100V X7R 1812
CAP THIN FILM 2PF 50V 0805
IC SHIFT REGISTER 8BIT 28-PLCC
CAP FEEDTHRU 0.022UF 500V AXIAL