
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.8 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 06031J0R8BAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 22PF 50V 0805
CAP THIN FILM 7.5PF 100V 0805
CAP THIN FILM 1.2PF 50V 0603
RES 8.98K OHM 1% 1/10W 0603
CAP THIN FILM 0.8PF 100V 0603
MILDTL 38999 III PLUG
STRAIGHT PLUG