
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-P® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.044" (1.13mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08055K300FBTTR\M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 3.6PF 25V 0603
CAP THIN FILM 0.9PF 50V 0603
CAP THIN FILM 1PF 50V 0603
CAP THIN FILM 30PF 50V 0805
IC CLK SYNTH TRPL PLL 16-TSSOP
CIR BRKR MAG-HYDR 12A ROCKER
CONN D-SUB RCPT 21P R/A SLDR CUP