
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.1 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08051J0R1BAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.5PF 10V 0201
CAP THIN FILM 3.3PF 16V 0201
CAP THIN FILM 12PF 50V 0603
CAP CER 4300PF 10V U2J 0603
CAP THIN FILM 0.1PF 100V 0805
CONN RCPT 11P IDC 20AWG TIN-LEAD
CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP