
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-F® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 6.8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.029" (0.73mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 08051K6R8DAWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 1PF 25V 0402
CAP THIN FILM 1.5PF 50V 0805
CAP THIN FILM 1.5PF 100V 0603
CAP CER 220PF 50V C0G 0402
CAP THIN FILM 6.8PF 100V 0805
MEMS OSC XO 37.5000MHZ CMOS SMD
OSC XO 657.4219MHZ 3.3V LVPECL