
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.35 pF |
| Tolerance: | ±0.035pF |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.012" (0.31mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HTC0603-1E-R35-T35-L5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 4.7PF 50V 0603
CAP THIN FILM 1.4PF 100V 0603
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805
CAP CER 0.039UF 25V U2J 1812
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2220
CAP CER 15PF 100V 0402 EPOXY
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0201