
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TFSQ0402 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2.7 pF |
| Tolerance: | ±0.05pF |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TFSQ0402C0H1C2R7WT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 2PF 50V 0603
CAP THIN FILM 2.1PF 25V 0201
CAP THIN FILM 1PF 25V 0201
CONN RCPT 42POS 0.031 GOLD SMD
CAP THIN FILM 2.7PF 16V 01005
622M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
IC PWM CONTROLLER 32QFN