
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.7 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HTC1005-1E-4R7-J-L5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 3.3PF 25V 0402
CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0402
CAP THIN FILM 2PF 50V 0603
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0402
FIXED IND 120UH 810MA 360 MOHM
PCB TERM 762MMPS HORIZ 14P 24A 7