
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HTC |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.5 pF |
| Tolerance: | ±0.035pF |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Features: | General Purpose |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.012" (0.31mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HTC0603-1E-R50-T35-L5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 0.8PF 50V 0805
CAP THIN FILM 12PF 50V 0603
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603
KC-LINK 1812 10NF 1000VDC C0G
CAP CER 0.1UF 63V X7R 1808
IC SUPERVISOR PWR SUP SUPPRT ADJ
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201