
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Accu-P® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 pF |
| Tolerance: | ±0.03pF |
| Voltage - Rated: | 16 V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | RF, High Q, Low Loss |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.011" (0.28mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0201YJ2R2QBWTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP THIN FILM 2.2PF 50V 0603
CAP THIN FILM 3.9PF 100V 0603
CAP THIN FILM 2.4PF 50V 0603
CAP THIN FILM 2.2PF 16V 0201
SQUARE FLANGE RECETACLE
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.039
IC FLYBACK CONTROLLER