GXL4R000
Manufacturer
Sprague Goodman
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 1.2-4PF 150V TH
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
GXL4R000 PDF
Type Description
Series:FILMTRIM®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:1.2 ~ 4pF
Adjustment Type:Top
Voltage - Rated:150 V
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq:1500 @ 1MHz
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C