SGNMNC31006E
Description
CAP TRIM 10-100PF 6000V CHAS MNT
DataSheet
SGNMNC31006E PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance Range:10 ~ 100pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:6000 V
Dielectric Material:Ceramic
Q @ Freq:500 @ 25MHz
Size / Dimension:0.710" Dia (18.03mm)
Height - Seated (Max):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Chassis Mount
Features:Non-Magnetic, Sealed
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH
AT10HV
AT10HV
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V PNL MNT