LXRW0YV900-053
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP TRIMMER 45-90PF 50V SMD
Catalog
Trimmers, Variable Capacitors
DataSheet
LXRW0YV900-053 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance Range:45 ~ 90pF
Adjustment Type:-
Voltage - Rated:50 V
Dielectric Material:-
Q @ Freq:-
Size / Dimension:0.024" L x 0.024" W (0.60mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):0.012" (0.30mm)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C