
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | BFC2 808 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance Range: | 3 ~ 15pF |
| Adjustment Type: | Top |
| Voltage - Rated: | 150 V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Q @ Freq: | - |
| Size / Dimension: | 0.299" Dia (7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of BFC280820159 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SOIC
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
CAP TRIMMER 3-15PF 150V TH
MICRO 15C P /11 WHT 36"