
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PISTONCAP® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance Range: | 0.8 ~ 8pF |
| Adjustment Type: | Side |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| Dielectric Material: | Sapphire |
| Q @ Freq: | 1000 @ 250MHz |
| Size / Dimension: | 0.118" Dia (3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.470" (12.00mm) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Features: | General Purpose |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GNL8R000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 47PF 1KV NP0 1111
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 10DIP
CAP TRIMMER 0.8-8PF 500V SMD
DISPLAY 7-SEG 2.3" SGL YLW 10DIP