CN34F26R7CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
4188
Description
RESARRAY0603X4 1% 26.7 OHM
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CN34F26R7CT PDF
Type Description
Series:CN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):26.7
Tolerance:±1%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:10
Power Per Element:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)