CN22J100CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
6943
Description
RESARRAY0402X2 5% 10 OHM
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CN22J100CT PDF
Type Description
Series:CN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):10
Tolerance:±5%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)