RM2012B-104/104-NWXL10
VIGOR # :
7628
Description
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0805
DataSheet
RM2012B-104/104-NWXL10 PDF
Type Description
Series:RM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):100k
Tolerance:±0.05%
Number of Pins:4
Power Per Element:50mW
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)