CNP34D1000CT-50
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
9280
Description
TFA 0603X4 .5% 100 OHM 50P
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CNP34D1000CT-50 PDF
Type Description
Series:CNP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):100
Tolerance:±0.5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:63mW
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:0804
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)