RM2012B-102/102-PBVW10
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
11107
Description
RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0805
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RM2012B-102/102-PBVW10 PDF
Type Description
Series:RM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):1k
Tolerance:±0.1%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:50mW
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)