CN24F1000CT
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
VIGOR # :
13262
Description
RESARRAY0402X4 1% 100 OHM
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CN24F1000CT PDF
Type Description
Series:CN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):100
Tolerance:±1%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:-
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:0804
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)