MC4-1007KE
VIGOR # :
16243
Description
RES ARRAY 4 RES 1G OHM 8SMD
DataSheet
MC4-1007KE PDF
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):1G
Tolerance:±10%
Number of Pins:8
Power Per Element:750mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Supplier Device Package:8-SMD DIP
Size / Dimension:0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)