MC4-1005JE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
20255
Description
RES ARRAY 4 RES 10M OHM 8SMD
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
MC4-1005JE PDF
Type Description
Series:MC4
Package:Bulk
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):10M
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:750mW
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD
Supplier Device Package:8-SMD DIP
Size / Dimension:0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.76mm)