RM3216B-103/103-PBXW10
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
20943
Description
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RM3216B-103/103-PBXW10 PDF
Type Description
Series:RM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:±0.1%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:83mW
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Long Side Terminals
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)