WR12W3R32FTL
Manufacturer
Walsin Technology
VIGOR # :
31860
Description
RES 3.32 OHM 1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
WR12W3R32FTL PDF
Type Description
Series:WR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.32 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:-200/ +400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)