SG73P2ATTD1R5G
VIGOR # :
31863
Description
RES 1.5 OHM 2% 1/4W 0805
DataSheet
SG73P2ATTD1R5G PDF
Part Status:Active
Resistance:1.5 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)