293-22K-RC
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
614863
Description
1/2W CARBON FILM RESISTOR 22K
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
293-22K-RC PDF
Type Description
Series:CF-RC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)