450MXH330MEFCSN35X30
VIGOR # :
916752
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
DataSheet
450MXH330MEFCSN35X30 PDF
Type Description
Series:MXH
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:330 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:1.54 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:2.156 A @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)