450WXA1.5MEFCT78X9
VIGOR # :
922707
Description
CAP ALUM 1.5UF 20% 450V RADIAL
DataSheet
450WXA1.5MEFCT78X9 PDF
Type Description
Series:WXA
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:Automotive
Ripple Current @ Low Frequency:19 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:28.5 mA @ 10 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.413" (10.50mm)