450LLE22MEFC12.5X25
VIGOR # :
923104
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
DataSheet
450LLE22MEFC12.5X25 PDF
Type Description
Series:LLE
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:20000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:600 mA @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)