VUJ102M1ETR-1621S
VIGOR # :
924001
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD
DataSheet
VUJ102M1ETR-1621S PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)