RZW471M1HBK-1030S
VIGOR # :
925071
Description
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
RZW471M1HBK-1030S PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:7000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:1.69 A @ 100 kHz
Impedance:56 mOhms
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)