RXW100M1HBK-0511S
VIGOR # :
956124
Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
DataSheet
RXW100M1HBK-0511S PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Lifetime @ Temp.:4000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:-
Ripple Current @ High Frequency:120 mA @ 100 kHz
Impedance:1.4 Ohms
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)