CCD-BMME103Z102Y7AD
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CAP CER 10000PF 1KV Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CCD-BMME103Z102Y7AD PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10000 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C