CCD-213E392MK72
Description
CAP CER 3900PF 250V Y5U RADIAL
DataSheet
CCD-213E392MK72 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3900 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)