
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 | ||
| 20000 | ||
| 30000 |
Current price of 0402B152K201NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.027UF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
CAP CER 9PF 50V NP0 0402
CAP CER 1500PF 200V X7R 0402
EMITTER UV 408NM 25MA 1206
LED RGB CLEAR CHIP SMD
OM4 8-FIBER HARNESS PLENUM MPO F