
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of 0201BW104K100YT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.018UF 200V C0G 2220
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 2225
CAP CER 0.012UF 500V X7R 1206
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 20DIP
OM3 12F TRUNK OFNP PANMPO F TYP