CCD-110E152MK035
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CAP CER 1500PF 760V Y5U RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CCD-110E152MK035 PDF
Type Description
Series:CCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:760V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C