CCD-112E222MK0T
Description
CAP CER 2200PF 760V Y5U RADIAL
DataSheet
CCD-112E222MK0T PDF
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:760V
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)