CCD-111B102KK02
Description
CAP CER 1000PF 250V Y5P RADIAL
DataSheet
CCD-111B102KK02 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):0.571" (14.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)