SCAP,PBL-1.65/5.4
Description
CAP 1.65F 5.4V T/H UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBL-1.65/5.4 PDF
Type Description
Series:PBL
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1.65 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:5.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.472" (12.00mm)
Size / Dimension:0.866" L x 0.472" W (22.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C