SCAP,PBLS-2.2/27
Description
CAP 2.2F -10% +20% 27V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLS-2.2/27 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.2 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:27 V
ESR (Equivalent Series Resistance):360mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.598" L x 1.083" W (66.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max):1.614" (41.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C