TPLC-3R8/270MR18X40
Description
CAP HYBRID 270F 3.8V T/H
DataSheet
TPLC-3R8/270MR18X40 PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):55mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Size / Dimension:0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)
Operating Temperature:-15°C ~ 70°C