SCAP,PBLS-3.4/27
Description
CAP 3.4F 27V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLS-3.4/27 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.4 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:27 V
ESR (Equivalent Series Resistance):260mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.047" L x 1.063" W (52.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max):2.598" (66.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C