SCAP,PBLS-2.33/32.4
Description
CAP 2.33F -10% +20% 32.4V UCAP
DataSheet
SCAP,PBLS-2.33/32.4 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.33 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:32.4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):360mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:3.110" L x 1.083" W (79.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max):1.811" (46.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C